Menu
BIOGRAM

Urodziłam się w 1989 r. w Zgierzu. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2014 roku obroniłam dyplom z malarstwa i sztuki włókna. Moja praca dyplomowa Przekleństwa cielesności otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2014.

Jestem autorką asamblaży, kolaży, obiektów tekstylnych, tkanin artystycznych oraz fotografii. W swoich pracach poruszam tematy uniwersalne, takie jak cielesność, intymność, ból, opierając się jednak wyłącznie na własnych doświadczeniach. Od kilku lat zgłębiam również tajniki ręcznego farbowania materiałów, zarówno w celach artystycznych jak i użytkowych. Jestem właścicielką marki odzieżowej GOSHKO (www.goshko.pl).

Prowadzę warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Od 2013 r. współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W 2016 r. rozpoczęłam współpracę  z mobilną galerią sztuki GALERIANKA.

STUDIA

2014 – Dyplom z malarstwa pod opieką dr hab. Anny Królikiewicz, aneks ze sztuki włókna, opiekun:  dr Agata Głowacka-Zielińska, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
2011 – Universidad de Salamanca, Hiszpania

Małgorzata Kalinowska, portfolio,artystka, Gdańsk, prace, Akademia Sztuk Pięknych, sztuka