BIOGRAM

fot. Daria Szczygieł
Urodziłam się w 1989 r. w Zgierzu. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2014 roku obroniłam dyplom z malarstwa i sztuki włókna. Moja praca dyplomowa pt. Przekleństwa cielesności otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2014.

Jestem autorką obrazów i obiektów tekstylnych, tkanin artystycznych, kolaży i fotografii. W swoich pracach poruszam tematy uniwersalne, takie jak cielesność, intymność, trauma, ból opierając się jednak przede wszystkim na własnych doświadczeniach. Twórczość to dla mnie bardzo osobisty, głęboki proces o charakterze terapeutycznym i autopoznawczym.

Od kilku lat zgłębiam tajniki ręcznego farbowania tkanin – zarówno w celach artystycznych jak i użytkowych. W 2013 roku stworzyłam markę odzieżową Goshko, pod którą w latach 2013-2021 realizowałam unikatowe, ręcznie barwione ubrania dla kobiet.

W 2021 r. otworzyłam Czułe miejsce – przestrzeń, w której nadal pozostaję wierna pracy manualnej, jednak tym razem sięgam dalej i głębiej dotykając materii ożywionej, jaką jest ludzkie ciało. Wykonuję terapeutyczny masaż lomi lomi nui umożliwiający, to co lubię najbardziej, czyli pracę na poziomie ciała, ducha i umysłu.

Mieszkam, tworzę i pracuję w Gdańsku.